TITLE

DESCRIPTION

Učte se s námi v ZOO a na cestách – exotická zvířata

začíná nám nový týden a s ním i nové téma – v minulém týdnu jsme probrali domácí zvířata, teď se vrhneme na exotická – pracovní listy, hádanky, písnička  jsou ke stažení ve fotogalerii. V tomto týdnu můžete využít pěkného počasí k návštěvě ZOO – fotky z této návštěvy uvítáme i na našem e-mailu!!!

Básničky:

Velryba:

Po obědě velryba,

ani ploutví nehýbá,

na vlnách se kolíbá,

odfukuje páru.

Než se potom ponoří,

projede se po moři,

pěna za ní vytvoří

dlouhou bílou čáru.

 

Tygřík:

Celá tygří rodina

tygříka si chválí,

jaký je to hrdina,

třebaže je malý:

„Jak se v trávě

šustne myš,

strašně na ní vrčí!“

(Ale když myš přijde blíž,

za mámu se skrčí…)

 

Slon Jumbo

Slon Jumbo je ochoten

posloužit si chobotem.

Když tě prosí o banán

není důvod k obavám.

 

Procvičujme hudební nástroje: vyhledejte si obrázky (trombón, trubka, harfa)

Muzikanti:

Jeden malý čilý slon začal troubit na trombón.

Zebra měla dvě trumpety od strejdy a tety Běty.

Pak napadlo žirafu, že bude hrát na harfu.

Přidala se slečna lama,

že bude hrát sólo sama.

Když se dali do práce, byla velká legrace.

bylo by dobré si i vyhledat na you tube nebo pokud máte v domácí discotéce i zvuk nástrojů př. Relaxační hudba na harfu pro usínání, R. Gliere: Koncert pro harfu,  V.Trojan – Žabák, Mix – You raise me up – Fernando Lopez, nebo jen zvuky hudebních nástrojů. A opět procvičovat dechová cvičení – foukání do ubrousků, míčků, kuliček – krátký a prudký nádech – prudký výdech, rychlý nádech – pomalý výdech, pomalý nádech – rychlý výdech, pomalý výdech i nádech – foukáním papírové kuličky po stanovené dráze – na podlaze můžete udělat i překážkovou dráhu  – foukat různými směry – foukaná do branky.

 

 

ZŠ Na Slovance

Základní škola a mateřská škola
Na Slovance
Bedřichovská 1/1960
Praha 8 - Libeň
182 00

IČO, DIČ: 60433256 a CZ60433256

Telefonní kontakty

Ředitelna: +420 286 589 718
Ústředna: +420 286 589 478
+420 286 880 953
Fax: +420 286 589 718
Školní jídelna: +420 286 589 836
Mateřská škola: +420 286 587 026

Emaily

Projekt:

Modernizace zařízení a vybavení tříd - EU