Přijímací řízení na SŠ

Informace k přijímacímu řízení (aktualizováno k 01.10.2024)

Termíny přijímacích zkoušek na střední školy a konzervatoře (informace k 1. 10. 2024)

První kolo přijímacího řízení

• kritéria včetně počtu přijímaných uchazečů stanoví ředitel příslušné střední školy. Zveřejní je na veřejně přístupném místě ve škole  způsobem umožňujícím taktéž dálkový přístup a  předá je do informačního systému o  přijímacím řízení do 31. ledna 2025;

• přihlášky ke střednímu vzdělávání do všech oborů středního vzdělání se podávají

do 20. února 2025;

• uchazeč se může přihlásit nejvýše na tři obory vzdělání bez talentové zkoušky a až na dva obory vzdělání s talentovou zkouškou; pořadí oborů (zaměření) uvedené v  přihlášce vyjadřuje přednostní volbu oboru středního vzdělání;

• řádné termíny jednotné přijímací zkoušky jsou stanoveny:

Čtyřleté obory vzdělání:

1. termín: pátek 11. dubna 2025
  2. termín: pondělí 14. dubna 2025

Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:

1. termín: úterý 15. dubna 2025
  2. termín: středa 16. dubna 2025

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu pro všechny uvedené obory:

1. termín: úterý 29. dubna 2025
  2. termín: středa 30. dubna 2025

Povinná jednotná zkouška se koná v  oborech vzdělání s  maturitní zkouškou (s  výjimkou oborů zkráceného studia) a  taktéž u oborů vzdělání s  talentovou zkouškou kromě oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou, a to pro všechny formy vzdělávání.

• Písemné testy jednotné zkoušky jsou vyhodnoceny centrálně Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání a výsledky budou zpřístupněny středním školám v informačním systému května 2025.

Výsledky přijímacího řízení zveřejní všechny střední školy na veřejně přístupném místě ve škole a způsobem umožňujícím dálkový přístup v informačním systému o  přijímacím řízení, a to formou seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče. Školy zapracují do  celkového hodnocení nejen splnění jednotné zkoušky, školní přijímací zkoušky, ale i talentové zkoušky a  hodnocení ostatních kritérií, pokud jsou součástí přijímacího řízení.

Druhé kolo přijímacího řízení

• kritéria včetně počtu přijímaných uchazečů stanoví ředitel střední školy. Zveřejní je na veřejně přístupném místě ve škole  způsobem umožňujícím taktéž dálkový přístup a  předá je do informačního systému o  přijímacím řízení               do 19. května 2025;

do 26. května 2025;

• termín pro konání řádného termínu školní a talentové přijímací zkoušky je stanoven v pracovních dnech od 8. do 12. června 2025; náhradní termín se nekoná.

Uchazeč, který nekonal jednotnou zkoušku v  rámci prvního kola přijímacího řízení, nemůže podat přihlášku do druhého kola přijímacího řízení do oboru středního vzdělání, u kterého se koná jednotná zkouška. Výsledky písemných testů jednotné zkoušky budou zpřístupněny školám v  informačním systému 13. června 2025.

Výsledky přijímacího řízení zveřejní všechny střední školy na veřejně přístupném místě ve škole a způsobem umožňujícím dálkový přístup v informačním systému o  přijímacím řízení, a to  formou seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče. Seznam obsahuje  hodnocení jednotné zkoušky, školní přijímací zkoušky, talentové zkoušky a  hodnocení ostatních kritérií, pokud jsou součástí přijímacího řízení.